Ondo zwiększa swoje możliwości produkcyjne. W kolejnych latach planowane kolejne inwestycje w Trzebini.
Ondo to dynamicznie rozwijające się polskie przedsiębiorstwo, działające głownie w branży motoryzacyjnej oraz chemii technicznej. Codziennie staje do walki z największymi markami na świecie i wytrwale powiększając swoje udziały w rynku. Jak to robi i w czym tkwi jego siła?
2018-08-31, 16:38

Już w przyszłym roku firma Ondo powiększy swój zakład o nowoczesną linię do produkcji aerozoli. Spotęguje ona wielokrotnie możliwości produkcyjne i przyczyni się do umocnienia pozycji firmy na rynku.

Znajdujące się w Trzebini centrum logistyczno-magazynowe dzieli się obecnie na część magazynową, produkcyjną, logistyczną oraz laboratorium badawcze. Wymyślane, tworzone, a następnie produkowane są tam m.in. produkty dwóch marek należących do Ondo. Pierwszą z nich jest Brumm obejmująca kosmetyki i akcesoria samochodowe a drugą Pulsar z branży chemii technicznej. Ponadto z linii produkcyjnych schodzi też wiele produktów tzw. private label, czyli produktów marek własnych innych przedsiębiorstw.

Decyzja o inwestycji i rozbudowie potencjału produkcyjnego zapadła w tym roku i natychmiast została wcielona w życie by sprostać rosnącej sprzedaży oraz chęci rozwoju w kategorii aerozoli. Łącznie będzie ona kosztować kilka milionów złotych i da kilkanaście nowych miejsc pracy. Jednocześnie lepiej zautomatyzuje produkcje i ułatwi wykonywanie czynności przez pracowników, przez co zwiększy atrakcyjność rynku pracy w rejonie.

Stawiamy obecnie na rozwój produktów aerozolowych zarówno w przypadku naszych brandów jak i private label. W ten sposób będziemy mogli realizować dalsze wzrosty sprzedaży, które przełożą się na zwiększenie rozpoznawalności marek zwłaszcza Brumm, Pulsar oraz Mobil Medic.  Jesteśmy obecnie w trakcie przygotowywania do tej inwestycji. Mamy nadzieje, że wcielenie jej w życie umocni naszą firmę i pozwoli na podjęcie się projektów dla nowych, jeszcze większych klientów niż obecnie. – Krzysztof Kubit dyrektor sprzedaży i członek zarządu Ondo.

Reorganizacji poddana będzie także powierzchnia magazynowa oraz podniesiona wysokość magazynowania dzięki czemu zostanie zwiększona ilość miejsca na produkty. W perspektywie rozwoju brane są pod uwagę także wzrosty zapotrzebowania na inne produkty nie tylko aerozolowe i rozbudowa kolejnych linii produkcyjnych. Szczególnie, że z pewnością będą pojawiać się na rynku kolejne, nowe marki, których producentem będzie Ondo. Ma to zapewnić stabilny i stały rozwój przedsiębiorstwu na kolejne lata.

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Guzik
Marketing manager
Ondo sp. z o.o.
501 176 792
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy